Черкаський водоканал одне із небагатьох підприємств водопровідно-каналізаційного господарства в Україні, який отримав позику від TheWordBank на впровадження таких соціально важливих проєктів як «Розвиток міської інфраструктури» та «Розвиток міської інфраструктури 2». Відповідно до укладеної угоди, Гарантом повернення кредитних коштів є Черкаська міська рада, яка зобов’язана сплатити заборгованість у разі відсутності фінансів у черкаського водоканалу, з подальшим відшкодуванням у міський бюджет.

Ми неодноразово інформували про фінансові негаразди на підприємстві. Причиною є, в першу чергу, недосконала політика тарифоутворення. Через несвоєчасне затвердження тарифів підприємство має мільйонні суми збитків. Зокрема, за 2019 рік та за дев’ять місяців 2020 року невідповідність витрат передбачених тарифами фактичним, що є необхідними для водопідготовки та водовідведення, складає 18 млн грн.

Окрім цього, протягом 2020 року на каналізаційних колекторах міста відбулися чотири масштабні аварії, ліквідація яких обійшлася підприємству в понад 12 млн грн. Завдяки фаховості та оперативності наших працівників водопостачання для черкащан не обмежували. Але ці кошти не передбачені тарифом, їх довелося брати з різних статей витрат, серед яких заробітна плата працівників та оплата за очистку стічних вод ПАТ «Азот».

Всесвітня пандемія також добряче вдарила по гаманцю підприємства. Щоб забезпечити працівників засобами індивідуального захисту, з початку впровадження карантину в державі підприємство вже витратило понад 200 тис грн, що також не передбачено тарифом.

Внаслідок цих факторів, у КП «Черкасиводоканал» не було коштів вчасно сплатити заборгованість перед Світовим банком реконструкції та розвитку. Тому Черкаська міська рада як Гарант сплатила необхідну суму, на яку відповідно до Бюджетного кодексу була нарахована пеня за весь період не повернення до міського бюджету витрачених коштів. Загальна сума штрафних санкцій складає 1,9 млн грн.

Щоб стягнути їх з підприємства, Головним управлінням ДПС у Черкаській області було подано до суду, який повністю задовольнив позов.

Жоден водоканал в Україні, який також отримав позику від TheWordBank, не має подібного клопоту. В інших містах міська рада своєчасно надає фінансову підтримку для розрахунків з Мінфіном, щоб не допустити штрафних санкцій. Фінансова допомога надається підприємствам без вимоги повернення коштів до міського бюджету.

Зазначимо, що відповідно до Постанови КМУ №641 від 22.07.2020 р. та прийнятого Закону України «Про внесення змін до Господарського кодексу України та Цивільного кодексу України» були внесені зміни щодо тимчасового зупинення нарахування пені та штрафних санкцій на період карантину. Однак, до Бюджетного кодексу зазначені зміни не внесені, в результаті черкаський водоканал має плюс 1,9 млн грн збитків!

Попри усі негаразди, черкаський водоканал продовжує надавати споживачам тільки якісні та безперебійні послуги з централізованого водопостачання та водовідведення.

0 Відгук

Залиште свій відгук

Хочете долучитися до обговорення?
Спробуйте!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *