Відповідно до чинного законодавства, фахівці КП «Черкасиводоканал» продовжують роботу з переукладання договорів з юридичними та фізичними споживачами. З метою запобігання поширенню COVID-19, вжито усі заходи для мінімізації фізичного контакту між споживачами та працівниками підприємства. Зокрема, примірники своїх договорів мешканці багатоповерхових будинків знайдуть в поштових скриньках.

Типові договори затверджені Постановою КМУ від 05.07.2019 № 690. Примірник договору для мешканців багатоповерхових будинків передбачає плату за спожиті послуги:

– плату за послугу, що розраховується виходячи з розміру затверджених тарифів на послугу та обсягу спожитих послуг, визначеного відповідно до законодавства;

– плату за абонентське обслуговування, граничний розмір якої визначається Кабінетом Міністрів України.

КМУ затвердив граничний розмір абонентської плати 32,31 грн (з ПДВ), однак споживачі черкаського водоканалу сплачуватимуть 21,19 грн (з ПДВ). Ці кошти будуть спрямовані, зокрема, на друк і доставку проєктів договорів, квитанцій, абонентський супровід та здійснення розподілу обсягу спожитих послуг між споживачами. Ці витрати до цього часу були закладені до тарифу на послуги з водопостачання та водовідведення, а після прийняття Закону «Про житлово-комунальні послуги» – виведені в окремий платіж. Також у розмір абонплати входить обслуговування квартирних лічильників (розпломбування/опломбування, монтаж/демонтаж, повірка).

Зазначимо, що витрати на обслуговування квартирних лічильників були враховані в структурі тарифу до 2017 року, але нацкомісія скасувала цю статтю витрат. В результаті усі споживачі були зобов’язані самостійно організовувати заходи щодо обслуговування водомірів: записуватися на опломбування/розпломбування лічильників, шукати слюсаря для монтажу/демонтажу приладів, самостійно доставляти лічильники в організацію для повірки. Закон України «Про житлово-комунальні послуги» передбачає оплату за обслуговування розподільчих приладів обліку за рахунок надавачів послуг. Тобто, якщо споживач уклав новий тип договору, то ці роботи будуть здійснюватися за рахунок підприємства. Звертаємо увагу на те, що це стосується тільки квартирних лічильників в багатоповерхових будинках!

Якщо багатоповерховий будинок облаштований вузлом комерційного обліку, та розмір внесків за встановлення/заміну і обслуговування даного вузла вже затверджений Черкаською міською радою, то у мешканців такого багатоповерхового будинку у платіжці з’являться два додаткових пункти: плата за встановлення/заміну загальнобудинкового лічильника та плата за обслуговування загальнобудинкового лічильника.

Укласти нові договори з усіма мешканцями багатоповерхових будинків планується в найкоротший термін.

0 Відгук

Залиште свій відгук

Хочете долучитися до обговорення?
Спробуйте!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *