Державною аудиторською службою України було проведено ревізію фінансово-господарської діяльності КП «Черкасиводоканал» за період 2015-2020 рр. За результатами перевірки, на ДУМКУ аудиторів, виявлено «порушень» на вражаючу суму. Однак, що це за «порушення»? Розберімося разом.

Черкаський водоканал постійно під пильним контролем різних перевіряючих органів. Приховувати підприємству нічого, тому завжди співпрацюємо з ревізорами та надаємо усі документи. У разі необхідності, надаємо пояснення та заперечення, які завжди підкріплені нормативними актами.

Однак, ця ревізія немає нічого спільного з прозорістю та незаангажованістю.

Ось деякі пункти з переліку «порушень»: «Нарахування та виплата не передбаченої законодавством та галузевими Угодами матеріальної допомоги на оздоровлення при наданні відпустки в період з 01.09.2015 по 31.05.2020» та «Не передбачена галузевою Угодою надбавка за безперервний стаж понад 6 місяців до 3 років».

Тобто, перевіряючі вважають, що підприємство в період з 2015 по 2020 рік не мало права виплачувати усім працівникам раз на рік надбавку на оздоровлення під час відпустки. Зазначимо, що сьогодні цієї надбавки вже немає. Замість неї з червня поточного року усім працівникам нараховується надбавка за безперервний стаж роботи на підприємстві. Ці виплати ревізори зазначили як «порушення».

Працівниками підприємства було надано письмове пояснення, що відповідно до статті 97 Кодексу законів про працю України, усі доплати встановлюються підприємством самостійно та прописуються у колективному договорі з дотриманням норм і гарантій, передбачених законодавством, регіональною та галузевими угодами.

Галузевою угодою встановлено мінімальні обов’язкові гарантії в оплаті праці та визначено, що Угода не обмежує права підприємства на розширення соціальних гарантій і пільг для найманих працівників за рахунок власних коштів.

Всупереч поясненням, що підприємство діє відповідно до чинного законодавства та має право нараховувати надбавки працівникам, які щоденно своєю тяжкою працею забезпечують місто питною водою, перевіряючі все одно визначили це як «порушення» та вимагають його усунути попри законність дій підприємства. А як це зробити? Попросити усіх працівників повернути кошти?

Ще одне «порушення», на ДУМКУ аудиторів, це завищення вартості виконаних робіт підрядною організацією під час будівництва водопровідної мережі по вул. Чигиринській, загальною протяжністю 1134,95 м. Трубопровід пролягає як під зеленою зоною, так і під проїжджою частиною у спеціальних футлярах, які захищають труби від надмірного навантаження. На думку ревізорів, трубопровід прокладений тільки під зеленою зоною, а під проїжджою частиною у футлярі труби немає. Як пояснити аудиторам, що такого не може бути, адже водопостачання здійснюється під тиском!

Факт виконаних робіт підтверджується технічним наглядом, який провів перевірку відповідності обсягів та якості виконаних будівельно-монтажних робіт.

Де ж тут «порушення»? Ревізори вважають, що всього прокладено 829,7 м трубопроводу, а не 1134,95 м. Вони не порахували 294 м, які були протягнуті у футляри. В чому ж справа. Тут є два варіанти: або хтось не вміє читати, або рахувати!

Також ревізори нарахували збитків для підприємства на суму 66 млн грн. Що це за страшна цифра? На їхню думку, це та сума, яку водоканал не донарахував споживачам за послугу водовідведення. Аудитори вважають, що весь обсяг стічної води, який переданий ПАТ «Азот» для очищення, повинен бути донарахований споживачам. Однак, перевіряючими не взято до уваги вимоги нормативних документів, які чітко регламентують механізм нарахування за спожиту послугу водовідведення (відповідно до обсягу холодної та гарячої води згідно з показниками лічильників, або, при їх відсутності – за нормами).

Водночас, перевіряючи знімають з витрат вищезазначений обсяг стічних вод переданих ПАТ «Азот» для очищення, звинувачуючи підприємство у завищеній собівартості послуги. І в результати домальовують ще 33 млн грн. збитків.

В цій ситуації ревізори під час своїх розрахунків суперечать самі собі.

Аналогічна ситуація й з іншими «порушеннями», що зазначені в акті Держаудитслужби, на кожне з яких були надані заперечення з посиланням на нормативні та законодавчі документи. Однак, ревізори відверто їх проігнорували. Склалося таке враження, що вони прийшли не з метою перевірити в черговий раз фінансово-господарську діяльність, а намалювати «порушень» на якомога ВРАЖАЮЧУ суму!

Після закінчення перевірки Державна аудиторська служба України направила до Черкаської міської ради лист з результатами аудиту, де зазначено, що виявлено «порушень» на суму 144 млн грн. Однак у вимогі, що отримав водоканал, загальна сума «порушень» лише 6,5 млн грн та вимога провести коригування в бухгалтерському обліку на суму 32 млн грн.

Сьогодні КП «Черкасиводоканал» відстоює свою честь та гідність у судовому порядку.

0 Відгук

Залиште свій відгук

Хочете долучитися до обговорення?
Спробуйте!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *