Останнім часом навколо КП «Черкасиводоканал» відбуваються дивні події, які схвилювали працівників підприємства. Колектив обурений звинуваченнями, що лунають з вуст представників міської влади щодо кількості виявлених «порушень» на думку первіряючих Держаної аудиторської служби України, про завищену вартість закупівля вугілля та запасних частин до спецтехніки. Щоб розвіяти усі сумніви, до підприємства були запрошені депутати міської ради, представники політичних партій та громадськість.

Адвокат Марина Василенко пояснила усім присутнім, яка процедура заперечення висновку аудиторів: «Протягом трьох місяців проходила перевірка фінансово-господарської діяльності КП «Черкасиводоканал». Що таке акт ревізії? Це документ як підсумок роботи ревізора, висновки зазначені в ньому лише суб’єктивна думка аудитора. Він не оскаржується в судовому порядку, оскаржується вимога аудиторів на усунення порушень. Так, підприємство вже отримало цю вимогу на суму 6 млн грн. Однак з цим ми також не згодні. Усі порушення, що зазначені у вимозі будуть оскаржуватися в судовому порядку. Остаточну крапку щодо дійсно наявних порушень чи їх відсутність може поставили лише суд».

Також працівники водоканалу спростували ті неправдиві звинувачення щодо завищеної вартості вугілля та закупівлі запасних частин до спецтехніки.

«Та інформація, що пролунала під час останньої сесії міської ради не відповідає дійсності. Кожна закупівля проводиться відкрито через систему Prozorro, де можна ознайомитися з інформацією про укладені договори та з цінами. Зокрема, відповідно до договору вартість вугілля 2498 грн., а не 3400 грн як сказали народні обранці. Щодо укладених договорів на закупівлю спецтехніки, то щороку кожен цех планує закупівлі на наступний рік. Автотранспортний орієнтовно знає, які запчастини потрібно буде міняти. Відповідно до плану, через систему Prozorro проводиться тендер та укладається угода з переможцем, і, у разі необхідності, купляється лише необхідна запчастина. Зазначимо, що протягом 2019-2020 років укладено договорів на загальну суму 1 млн 792 тис грн, фактично використано – 393 тис грн, тобто лише 22%», – прокоментувала заступник директора Світлана Лісковець.

Фахівці відділу постачання пояснили чому і які саме запчастини куплялися до автомобілів, які були придбані у 2017 році: «Незважаючи на те, що два автомобіля FiatDoblo нові, вони потребують планового-технічного обслуговування – заміна оливи, фільтрів та інше. Загалом протягом трьох років витрачено на запасні частини близько трьох тисяч гривень, а не 500 тисяч, як було сказано на сесії міської ради».

Працівники КП «Черкасиводоканал» висловили своє обурення такими безпідставними нападками. На їх думку, за цим стоїть лише політичне переслідування для заміни висококваліфікованого директора підприємства Сергія Овчаренка на «свою» людину. Зі свого боку депутати міської ради, представники політичних партій та громадські активісти пообіцяли розібратися у ситуації та захисти комунальне підприємство.

0 Відгук

Залиште свій відгук

Хочете долучитися до обговорення?
Спробуйте!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *