Через фінансові негаразди, на комунальному підприємстві «Черкасиводоканал» вимушені ще більше затягнути паски: закупівля матеріальних ресурсів зупинена, працівники беруть відпустку без збереження заробітної плати, також розглядається часткове скорочення.

Це наслідки систематичного недофінансування черкаського водоканалу, що викликане рядом чинників: недосконала тарифна політика, невиконання державою своїх зобов’язань щодо повернення комунальним підприємствам України різниці в тарифах (зокрема, станом на січень 2021 року заборгованість держави перед черкаським водоканалом становить 51 млн грн), суттєві недоліки в діючому законодавстві, несвоєчасне прийняття необхідних для роботи комунальних підприємств законодавчих актів та такі непередбачувані ситуації як аварії на каналізаційних колекторах, ліквідація яких обходиться водоканалу в мільйони гривень. Окрім цього, всесвітня пандемія також добряче вдарила по гаманцю підприємства.

Все це негативно впливає на платоспроможність підприємства. В результаті, КП «Черкасиводоканал» не в змозі своєчасно і в повному обсязі виконувати фінансові зобов’язання перед підприємствами-партнерами, серед яких й ПрАТ «Азот».

Через наявну заборгованість Приватне акціонерне товариство «Азот» звернулося до Господарського суду Черкаської області з позовом про стягнення боргу у сумі 27 млн грн за очистку міських стічних вод з Комунального підприємства «Черкасиводоканал». Підготовче судове засідання відбудеться 9 лютого 2021 року.

Аби найскоріше розрахуватися з кредитором та не допустити блокування рахунків КП «Черкасиводоканал», на підприємстві вживають усі можливі заходи, серед яких, на жаль, й планування часткового скорочення працівників.

Такі жорстокі заходи підприємство вживає для уникнення блокування рахунків через стягнення боргу у примусовому порядку. Адже у разі блокування рахунків усі кошти підприємства, отримані за надані послуги, будуть вилучені для погашення заборгованості. В результаті, водоканал не буде мати можливості закуповувати реагенти для очищення води, сплачувати за спожиту електроенергію та інше. Все це може призвести до суттєвого обмеження водопостачання мешканцям міста.

0 Відгук

Залиште свій відгук

Хочете долучитися до обговорення?
Спробуйте!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *