Щотижня працівники Черкасиводоканалу ліквідовують понад 50 засмічень на мережах водовідведення, промиваючи під значним тиском тисячі метрів трубопроводів. Причиною цьому, у більшості випадків, є порушення споживачами правил користування каналізацією.

На жаль, мешканці міста часто використовують унітаз як смітник. Харчові та побутові відходи, які потрапляють в каналізацію можуть зупинити роботу як і внутрішньобудинкових систем, так і роботу мереж водовідведення. Слюсарі витрачають чимало часу на усунення засмічень каналізації у житлових масивах. Нерідко доводиться працівникам спускатися у вузький каналізаційний колодязь та збирати сміття руками. Робота не з приємних.

Інколи виникають настільки серйозні закупорювання, що усунути їх можливо лише за допомогою спецтехніки або заміни ділянки мережі.

Просимо поважати нелегку працю наших слюсарів та пам`ятати, що міська каналізаційна система не розрахована на утилізацію сміття, і викидати в неї тверді побутові відходи категорично заборонено. Через неправильне користування каналізацією швидше зношуються труби водовідведення, частіше виникають пориви на мережах, збільшується вірогідність витоків стоків, а це завдає екологічної шкоди навколишньому середовищу. Крім того, сміття, яке потрапляє до Головних каналізаційних насосних станцій, значно ускладнює роботу обладнання та персоналу.

Що не можна викидати у каналізацію:

Залишки їжі: кістки від риби та м`яса, залишки жиру, зіпсовані овочі та фрукти, кісточки від вишні та інших плодів, шкірку від кавунів та динь тощо.

Медичні маски, засоби особистої гігієни, підгузки.

Чайну та кавову заварку.

Ганчірки, мочалки, губки для миття посуду.

Поліетиленові пакети.

Жувальні гумки, зубну нитку, пластир тощо.

Використаний наповнювач від котячого туалету.

Мертвих акваріумних рибок, пацюків, хом`ячків.

Предмети з пластику, скла, металу.

Будівельне сміття тощо.

Детальніше у сюжеті телеканалу Вікка

0 Відгук

Залиште свій відгук

Хочете долучитися до обговорення?
Спробуйте!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *