Відповідно до вимог чинного законодавства, для споживачів КП «Черкасиводоканал», що проживають у багатоповерхових будинках, плату за абонентське обслуговування виведено в окремий платіж. З 1 січня 2021 року розмір абонплати встановлено у розмірі 13,94 грн.

Структурою зазначеної абонплати не передбачено обслуговування розподільчих приладів обліку води (квартирних лічильників). В першу чергу, це пов’язано з вимогою Уряду щодо запровадження запобіжних профілактичних заходів з метою мінімізації ризику поширення COVID-19, які унеможливлюють виконання робіт з обслуговування (демонтаж, транспортування, періодична повірка та монтаж) індивідуальних приладів обліку холодного водопостачання в житлових та нежитлових приміщеннях у багатоквартирних будинках в необхідних обсягах.

Такі зміни пов’язані не лише з карантинними обмеженнями, а й зі змінами у законодавстві, які наберуть чинності найближчим часом. Мова йде про Законопроект №2458, який регламентує виключення з розрахунку абонплати роботи з обслуговування індивідуальних приладів обліку в багатоквартирних будинках.    

У платіжках споживачів за січень буде відображено коригування сплаченої у 2020 році абонентської плати, що також пов’язано з обслуговуванням розподільчих приладів обліку.

Також нагадуємо, що з 1 січня введено в дію скориговані тарифи на послуги централізованого водопостачання та централізованого водовідведення на 2021 рік, затверджені Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Ознайомитися з розміром тарифів можна ТУТ.

«Що таке плата за абонентське обслуговування?

Абонентська плата – це платіж, який споживач сплачує виконавцю комунальної послуги за індивідуальним договором про надання комунальних послуг у багатоквартирному будинку для відшкодування витрат виконавця, пов’язаних з роботою абонентського відділу, який своєю чергою, здійснює розподіл обсягу спожитих комунальних послуг між споживачами, супроводжує індивідуальні рахунки абонентів (нарахування, оплата та стягнення плати за спожиті послуги), формує рахунки, проводить роботи по абонентському супроводу споживача, в тому числі і видача довідок, переоформлення особових рахунків та укладання індивідуальних договорів, приймає на абонентський облік прилади розподільчого обліку води (квартирні лічильники) абонентів.

Таку плату зобов’язаний платити кожний абонент багатоквартирного будинку, при умові укладення індивідуального договору з постачальником послуг.

Абонентська плата сплачується незалежно від користування послугою. Навіть якщо абонент місяць не користувався водою, то рахунок за неї прийде з нульовими показниками, а абонплату доведеться сплатити, яка в платіжному документі виділяється в окрему графу.

Граничний розмір абонентської плати визначається Кабінетом Міністрів України (Постанова КМУ від 21 серпня 2019 року №808) і не може перевищувати 32,19 грн.

Відповідно до розрахунків, проведених фахівцями Водоканалу, розмір плати за абонентське обслуговування для споживачів КП “Черкасиводоканал” у багатоквартирних будинках становить 13,94 грн.

Абонентська плата нараховується щомісячно, у фіксованому розмірі, з розрахунку на один особовий рахунок, незалежно від кількості мешканців у квартирі.

На абонплату надається державна субсидія.

Плата за абонентське обслуговування виконавцю комунальних послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення не застосовується при умові укладання інших моделей договірних відносин, а саме колективних договорів та договорів з колективним споживачем.»

0 Відгук

Залиште свій відгук

Хочете долучитися до обговорення?
Спробуйте!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *