При виникненні аварійних ситуацій на мережах водопостачання та водовідведення інколи для споживачів стає «сюрпризом» те, що трубопровід не на балансі КП «Черкасиводоканал», а відтак, відповідно до чинного законодавства, ліквідація та відновлення здійснюється за рахунок споживачів-власників. Цей факт часто викликає обурення тих, хто вперше зіткнувся з такою ситуацією. Тож ми вирішили детально розповісти все, що стосується небалансових мереж та порядку дій водоканалу у разі виявлення аварії на них.

Чому деякі мережі не знаходяться на балансі Черкасиводоканалу? Хто тоді є їхнім балансоутримувачем?

Це може вас здивувати, але не всі водопровідні та каналізаційні мережі міста знаходяться на балансі Черкасиводоканалу.При будівництві нових житлових будинків або інших об’єктів, нові водопровідні та каналізаційні мережі до них будуються згідно з технічними умовами, що видає Черкасиводоканал забудовникам/замовникам, якими можуть бути юридичні та фізичні особи. Побудовані мережі мають бути здані в експлуатацію та передані у комунальну власність на баланс КП «Черкасиводоканал» в установленому порядку. Якщо ж замовник не надає нам відповідне звернення, мережі залишаються на його балансі.

Також деякі власники приватного сектору прокладають трубопроводи до своїх будинків і не передають мережі на баланс Черкасиводоканалу. Поки мережа працює справно, ні в кого не виникає питань, і за цей час мешканці будинку можуть вже забути, що мережа не перебуває на балансі водоканалу, або взагалі власники будинку можуть змінитися. Іноді споживачі, що придбали чи успадкували такий будинок, можуть і не здогадуватися про такий «сюрприз», і коли на трубопроводі станеться аварія, вимагатимуть від водоканалу її усунути.

Який порядок дій представників водоканалу, коли при виїзді на аварію з’ясовується, що мережа не на балансі?

Згідно із законодавством, водоканал не має права обслуговувати мережі, які знаходяться не на балансі підприємства. Однак, при виникненні аварійної ситуації, наші працівники звичайно локалізують витік, щоб не наражати споживачів на небезпеку та уникнути втрат води. Але ремонтувати таку трубу ми не маємо права, отже далі ми можемо лише вручити припис балансоутримувачу водопровідної мережі про необхідність ліквідації пошкодження.

Хто ж буде ремонтувати такі мережі?

За зверненням балансоутримувача роботи може виконати спеціалізована організація, яка має ліцензію на виконання робіт з обслуговування водопровідних мереж, або Черкасиводоканал за умови оплати цих послуг  власником мереж.

«За що ми вам платимо»?

Коли ми пояснюємо, що не маємо права ремонтувати небалансові мережі, нас часто питають: «А кошти ж ми платимо вам. За що ж ми тоді платимо?». Кошти, які ви сплачуєте водоканалу згідно з тарифом – це оплата за підготовку питної води, її транспортування до ваших домівок, відведення стоків на очисні споруди ПрАТ «Азот», утримання водопровідних і каналізаційним мереж та споруд. Загалом водоканал експлуатує 470 км мереж водопостачання та 280 км водовідведення, 45 підвищуючих насосних станцій та 17 каналізаційних насосних станцій, Дніпровську водоочисну станцію та насосну станцію ІІІ-го підйому.

Зверніть увагу, що до оселі споживача вода може пройти кілометри міських мереж, які ми обслуговуємо, і тільки наприкінці потрапити у небалансову мережу, обслуговування якої не закладено до тарифу.

Чи може Черкасиводоканал приймати на баланс такі мережі? Що для цього потрібно?

Небалансові мережі можуть бути передані до нас на баланс згідно з відповідним рішенням органів місцевого самоврядування. Але ми приймаємо мережі лише у технічно справному стані за умови надання звернення замовника, технічної документації на водопровідні мережі об’єкту, оформлення актів приймання-передачі, експертного звіту про ринкову вартість мереж на момент передачі та відповідного розпорядження Черкаської міської ради.

0 Відгук

Залиште свій відгук

Хочете долучитися до обговорення?
Спробуйте!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *