На сесії облради, яка відбулася 23 квітня, депутат від фракції «Європейська солідарність» Олександр Радуцький виступив із заявою щодо стану мереж водопостачання та водовідведення у місті і області та звернувся до голови ОДА Олександра Скічка з проханням про створення робочої комісії для врегулювання проблемних питань.

Так, технічна зношеність мереж – це актуальне та важливе питання, яке необхідно вирішувати як на місцевому, так і на державному рівні. Більшість трубопроводів потребують негайної заміни. Однак наразі в Черкасах це не єдина проблема. Мова про очистку стічних вод, а саме про взаємовідносини між КП «Черкасиводоканал» та ПрАТ «Азот».

Хімічний гігант подав позов до суду на комунальне підприємство аби змусити підписати договір на очистку стічних вод у своїй редакції, якою передбачаються шалені штрафні санкції за перевищення гранично допустимих концентрацій забруднюючих речовин.

Тобто «Азот» хоче, щоб водоканал перекачував стоки з попередньою доочисткою. Виконати абсурдні вимоги неможливо, адже наше підприємство надає послугу з водовідведення у частини збирання та транспортування стоків на очисні споруди, а послугу з очищення замовляє у ПрАТ «Азот», в оперативному керуванні якого знаходяться ДЕРЖАВНІ очисні споруди.

У разі прийняття рішення на користь приватного підприємства, водоканал буде змушений сплачувати окрім 66 млн грн на рік за очистку стоків відповідно до тарифу, додатково близько 25 млн грн штрафних санкцій щомісяця. Таке фінансове навантаження, своєю чергою, відчує кожен споживач на своїй кишені.

«В цій ситуації я прошу Олександра Скічка створити робочу комісію для врегулювання проблеми з водовідведенням у місті та області, із залученням керівників відповідних підприємств, профільних структур, підрозділів обласної державної адміністрації, депутатів Черкаської міської та обласної ради, та засобів масової інформації», – коментує Олександр Радуцький для Черкаси24/ONLINE.

Зазначимо, що наступне судове засідання у справі ПрАТ «Азот» проти КП «Черкасиводоканал» призначене на 13 травня. Про хід подій будемо інформувати.

Фото Артем Ківак.

0 Відгук

Залиште свій відгук

Хочете долучитися до обговорення?
Спробуйте!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *