В залі Господарського суду Черкаської області відбулося друге підготовче засідання у справі ПрАТ «Азот» проти КП «Черкасиводоканал». За результатами слухання суддя ухвалив клопотання адвокатів комунального підприємства щодо отримання від «Азоту» відповіді про технічний стан очисних споруд стічних вод та їх відповідність сучасним вимогам.

Нагадаємо, що хімічний гігант подав позов до суду, щоб змусити комунальне підприємство укласти договір на 2021 рік на очищення стічних вод, яким передбачаються захмарні штрафні санкції. Мова йде про високі концентрації забруднюючих речових в стічних водах, які водоканал транспортує від домівок черкащан до очисних споруд. «Азот» вимагає, щоб ці стоки були певної якості, що виконати неможливо, адже понад 80 відсотків стоків – це побутовий стік, якість якого щороку погіршується через більш раціональне водоспоживання та широке використання побутової хімії.

Відтак, під час другого підготовчого засідання адвокати КП «Черкасиводоканал» подали клопотання про отримання від ПрАТ «Азот» інформації щодо технічного стану очисних споруд та модернізації, яку приватне підприємство зобов’язалось виконати після підписання у 2015 році протоколу.

Тоді, у 2015 році виникла аналогічна ситуація між двома підприємствами, але в справу втрутилась місцева влада. Тодішній мер Черкас Сергій Одарич виступив своєрідним арбітром. Сторони домовились в досудовому порядку та визнали, що існують фактичні концентрації, що не відповідають технічному регламенту очисних споруд, які були збудовані ще в 70-х роках минулого століття. В результаті – був підписаний протокол, відповідно до якого ПрАТ «Азот» взяв на себе зобов’язання, у разі укладання договору, не застосовувати до КП «Черкасиводоканал» певних штрафних санкцій та мав залучити спеціалістів профільних інститутів для розробки та впровадження нових методів інтенсифікації очищення стічних вод вже з урахуванням фактичних концентрацій забруднюючих речовин у стічних водах міста.

Також ПрАТ «Азот» зобов’язався розробити та затвердити в НКРЕКП інвестиційну програму по модернізації очисних споруд, які експлуатуються вже майже 50 років.

Клопотання адвокатів КП «Черкасиводоканал» щодо надання вищезазначеної інформації було задоволено.

Наступне судове засідання відбудеться 7 червня. Про хід подій будемо інформувати.

0 Відгук

Залиште свій відгук

Хочете долучитися до обговорення?
Спробуйте!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *