Сьогодні, 18 червня, відбулося останнє підготовче судове засідання у розгляді справи ПрАТ «Азот» до КП «Черкасиводоканал». Мета судового позову – змусити комунальне підприємство укласти договір на послугу з очищення стічних вод, яким передбачені захмарні штрафні санкції за перевищення концентрації забруднюючих речовин.

Ми неодноразово пояснювали і керівництву ПрАТ «Азот», і громаді міста, що впливати на якість стічних вод, що транспортуються на очисні споруди неможливо. Це пов’язано з тим, що понад 80% стоків – це побутовий стік, який надходить від житлових масивів. Така тенденція погіршення якості стоку спостерігається по всій країні. Це пов’язано з більш раціональним водоспоживанням та широким використанням побутової хімії. В результаті стоки подаються на очисні споруди більш концентровані. Це загальнодержавна проблема. Для того, щоб забезпечити повноцінне очищення стоків, усі водопровідно-каналізаційні господарства України вивчають кращий європейський досвід та ефективно впроваджують його на місцевих рівнях. Модернізація виробничих потужностей та впровадження енергоощадних технологій стримують значне зростання тарифу на водовідведення.

Однак керівництво ПрАТ «Азот» бачить розв’язання проблеми не в модернізації та покращенні, а в нарахуванні абсурдних штрафних санкцій.

Під час підготовчих судових засідань суддя розглянув усі документи, клопотання та доводи сторін судового спору. Незважаючи на заперечення адвокатів ПрАТ «Азот», клопотання адвокатів КП «Черкасиводоканал» щодо призначення технічної експертизи очисних споруд стічних вод суддя задовольнив.

Розгляд справи відкладено до закінчення проведення технічної експертизи.

0 Відгук

Залиште свій відгук

Хочете долучитися до обговорення?
Спробуйте!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *