Під час наради постійної комісії з прав людини, законності, депутатської діяльності, етики регламенту, яку провела голова комісія Любов Майборода, обговорювали зареєстровану петицію про передачу очисних споруд стічних вод з державної в комунальну власність громади. Захід відбувся за участі депутатів, представників КП «Черкасиводоканал», департаменту ЖКК та департаменту економіки Черкаської міської ради.

Перед обговоренням петиції та доцільності передачі очисних споруд, члени комісії поцікавилися розміром заборгованості КП «Черкасиводоканал» перед ПрАТ «Азот» за послугу з очищення міських стічних вод станом на липень 2021 р.

«Щомісяця згідно з тарифом ми повинні сплачувати «Азоту» за очистку стічних вод близько 5,5 млн грн. Враховуючи те, що в цьому році договір не укладений через неузгодження сторонами умов надання послуг, в частині нарахування штрафних санкцій, з січня по травень ми не мали можливості оплачувати надані послуги. На початку червня сума заборгованості складала 26 млн грн. Однак порадившись з юристами, ми віднайшли спосіб оплатити надані послуги з урахуванням зустрічних вимог КП “Черкасиводоканал” до ПрАТ “Азот” в сумі 3,9 млн грн за спожиту питну воду», – доповіла заступник директора КП «Черкасиводоканал» Світлана Лісковець.

Голова комісії Любов Майборода нагадала усім присутнім, що в кінці 2018 року вже підіймалось питання про передачу очисних споруд стічних вод в комунальну власність міста. З приводу цього вона звернулась до представників департаментів економіки та ЖКК чи проводились тоді розрахунки на утримання стратегічного об’єкта, та чи вивчали доцільність передачі.

Працівниця департаменту ЖКК пані Тетяна прокоментувала: «Ретельно вивчити питання та прорахувати утримання очисних споруд стічних вод було неможливо без документації ПрАТ «Азот». Керівництво приватного підприємства було готове надали документи для ознайомлення лише у разі передачі об’єкта на баланс міста».

Депутат Черкаської міської ради від політичної партії «Слуга народу» Араік Мкртчян зазначив, що керівництво ПрАТ «Азот» й сьогодні також не йде на зустріч, на очисні споруди не пускає.

Враховуючи те, що таке питання потрібно приймати виважено, Любов Майборода дала доручення КП «Черкасиводоканал», департаменту ЖКК та департаменту економіки протягом тижня надати розрахунки вартості утримання очисних споруд стічних вод у разі передачі їх з державної в комунальну власність міста, та надати її на розгляд комісії.

0 Відгук

Залиште свій відгук

Хочете долучитися до обговорення?
Спробуйте!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *