Робочий тиждень розпочався з обговорення питання надання послуги з очищення міських стічних вод на очисних спорудах, які перебувають на балансі ПрАТ «Азот». Про це говорили у понеділок 12 липня на засіданні комісії з урегулювання проблемних питань у сфері екології підприємств водопостачання та водовідведення, що відбулося за розпорядженням Черкаської ОДА.

Комісія була створена за ініціативи депутата Черкаської облради Олександра Радуцького, який наголосив на необхідності передачі очисних споруд стічних вод з державної в комунальну власність громади.

«Це стратегічний державний об’єкт, що має бути на балансі міста. Суди тривають ще з 2010 року, при цьому керівник «Азоту» постійно включає механізми шантажу. Зараз депутати міськради нарешті мають ухвалити потрібне рішення щодо передачі очисних у комунальну власність Черкас», – зазначив пан Радуцький.

Також він нагадав усім присутнім, що сьогодні керівництво ПрАТ «Азот» подало позов до суду з метою змусити КП «Черкасиводоканал» укласти договір в його редакції. У разі прийняття судового рішення на користь приватного підприємства, Водоканалу будуть нараховувати щомісяця необґрунтовані штрафні санкції, розмір яких сягатиме 300 млн грн на рік. Ці кошти будуть сплачувати споживачі або через тариф, або через фінансову допомогу з міського бюджету.

Депутат Черкаської міської ради Араік Мкртчян зауважив, що неодноразово звертався до керівництва ПрАТ «Азот» з проханням відвідати очисні споруди для ознайомлення з технічним станом державного майна. Однак дозволу так й не отримав.

«Інша справа з «Черкасиводоканалом». Підприємство повністю відкрите. Я відвідав його об’єкти системи водовідведення, які мене вразили. Все модернізовано, обладнання нове та енергоощадне, чистота та порядок», – додав Араік Мкртчян.

Директор КП «Черкасиводоканал» Сергій Овчаренко зазначив, що контролювання «Азотом» державного об’єкта критичної інфраструктури дає можливість йому шантажувати місто та маніпулювати цифрами. 

«Очисні споруди – це державне майно, яким «Азот» користується тимчасово. Більше того, є питання щодо законності такого користування, адже наявність угоди між приватним підприємством та державою відсутня. Постійні суперечки з «Азотом» інакше як бізнесові я назвати не можу. Відповідно не має бути сумнівів щодо того, що очисні споруди треба передати в комунальну власність міста», – висловив свою позицію Сергій Овчаренко.

Також він додав, що це питання потребує негайного розв’язання. Очисним спорудам вже понад 50 років. За цей час жодної масштабної модернізації, як вимагають сучасні реалії, проведено не було. Він переконаний, для уникнення ризиків наразі терміново необхідно здійснити енергетичний і технічний аудит очисних споруд та розробити бізнес-план підприємства.

На запитання заступника голови комісії Віктора Гусака щодо передачі очисних споруд на баланс міста технічний директор ПрАТ «Азот» відповів відмовою.

В.о. начальника Управління забезпечення реалізації повноважень Фонду держмайна в Черкаській області Олександр Кива повідомив, що ними проводиться перевірка збереження держмайна, яким користується ПрАт «Азот», відповідно до положень, раз на два роки. Однак ця перевірка передбачає лише вивчення документів, які свідчать про проведення модернізації та ремонтних робіт. Здійснювати технічну експертизу у них можливості немає.

Щодо процедури передачі державного майна в комунальну власність, Олександр Кива сказав, що потрібне рішення Черкаської міської ради про надання згоди на приймання, сформувати пакет документів та направити до Кабінету Міністрів України, які й приймають остаточне рішення.

Депутатка Черкаської міської ради повідомила, що проєкт рішення вже є і буде розглядатися на сесії міської ради.

«Згідно з розрахунками, 40% стічних вод – від «Азоту», 60% – від міста. «Азот» витрачає на очищення 79 млн грн, при цьому 60 млн грн – це міські гроші. Якщо «Азот» платитиме місту, а не навпаки, то цих коштів цілком вистачить і для того, щоб не підвищувати тариф, і для того, щоб здійснювати модернізацію обладнання. Віталій Скляров погоджується з цими підрахунками. Інше питання – у разі передачі очисних місту «Азот» боїться за свою подальшу виробничу діяльність. Але ж не можна бути заручником ситуації, нам усім жити в цьому місті. Я б не хотіла, щоб Азот сприймав це як неповагу. Це – господарське питання і місто має його вирішити», –  зауважила під час виступу Любов Майборода.

За словами депутатки, при передачі очисних споруд з державної в комунальну власність ніяких небезпек для Черкас не буде. Вона також зазначила, що Фонд держмайна не має стояти осторонь у цьому питанні, а повинен координувати всі природоохоронні служби й інспекції для якнайшвидшого розв’язання проблеми.

0 Відгук

Залиште свій відгук

Хочете долучитися до обговорення?
Спробуйте!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *