Служба безпеки України провела контрдиверсійні тактико-спеціальні навчання на об’єкті критичної інфраструктури в Черкаській області. Спецпризначенці СБУ знешкодили «диверсантів» поблизу Дніпровської водоочисної станції. Зловмисники намагалися вчинити «екологічну катастрофу» в регіоні. Для цього підірвали кілька «вибухових пристроїв» на водоочисній станції. Навчання проводили в умовах максимально наближених до реальних.

За легендою тренувань, умовні «диверсанти» прибули в регіон для вчинення масштабної надзвичайної ситуації. Вони хотіли спричинити витік хлору на водоочисній станції. Для цього здійснили низку «підривів» на об’єкті критичної інфраструктури. Співробітники СБУ знешкодили «диверсійну групу» поблизу Дніпровської водоочисної станції та захопили, тих, хто після штурму намагався втекти від переслідування на моторному човні.

Вперше, в ході навчань, спецпризначенці апробували технологію підводного розмінування в акваторії річки Дніпро. У навчаннях брали участь підрозділи Національної Гвардії, Національної поліції, Державної служби з надзвичайних ситуацій та представники органів виконавчої влади. За оцінками координаційної групи, учасники тренувань успішно відпрацювали алгоритми міжвідомчої взаємодії щодо запобігання диверсійним і терористичним загрозам.

Дніпровська водоочисна станція – це об’єкт критичної інфраструктури, від роботи якого залежить життя обласного центру. Тому звичайно спецслужби приділяють досить велику увагу надійності його роботи і захисту. Періодично проводяться такі тренувальні навчання, під час яких визначається рівень фаховості працівників нашого підприємства в екстремальних умовах та захищеність об’єкта від втручання осіб з терористичними намірами. Ці навчання спрямовані на те, щоб унеможливити втручання інших осіб в роботу станції та виявити слабкі місця, які необхідно усунути, – коментує директор КП «Черкасиводоканал» Сергій Овчаренко.

Про сценарій контрдиверсійного навчання працівники заздалегідь нічого не знали. В таких умовах можна об’єктивно оцінити їх роботу та рівень захищеності Дніпровської водоочисної станції, яка забезпечує питною водою мешканців міста Черкаси.

0 Відгук

Залиште свій відгук

Хочете долучитися до обговорення?
Спробуйте!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *