Комплексна дезінфекція об’єктів водопостачання – одна з головних складових, що забезпечує надання населенню міста якісної та безпечної в епідеміологічному відношенні питної води. Тому КП «Черкасиводоканал» час від часу проводить гіперхлорування споруд та мереж водопостачання. Останнє гіперхлорування було проведено на Дніпровській водоочисній станції 17 серпня 2021 року.

 З 18 по 19 серпня в міські водогони подавалась вода з підвищеним вмістом хлору, запах якого відчували містяни зі своїх кранів. В залежності від водорозбору, в різних районах запах відчувався по-різному. Загалом використано близько трьох тонн дезінфікуючого засобу.

В період гіперхлорування був задіяний підвищений лабораторний контроль залишкового хлору в питній воді. Були розроблені маршрути для відбору проб з водорозбірних колонок та пожежних гідрантів.

Після гіперхлорування мережі промили питною водою.

Наразі згідно з результатами лабораторних досліджень проб, які були відібрані в контрольних точках, питна вода відповідає вимогам ДСанПіН 2.2.4.171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної призначеної для споживання людиною».

Однак у внутрішньобудинкових мережах через незначне водоспоживання може частково залишатися вода з підвищеним вмістом хлору і тому й досі відчуватися запах. В такому випадку необхідно мешканцям відкрити крани та спустити воду.

0 Відгук

Залиште свій відгук

Хочете долучитися до обговорення?
Спробуйте!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *