В Черкасах усі каналізаційні стоки перекачуються на державні очисні споруди, які перебувають в оперативному управлінні ПрАТ «Азот». Щороку приватному підприємству сплачується близько 2,2 мільйона євро. В Рівному подібна ситуація, однак є одна відмінність –  40% стоків вони очищають на власних очисних спорудах, а 60% перекачують на споруди «РівнеАзоту».

Така ситуація в Рівному склалась через недостатню потужність міських очисних споруд, які до того ж вже вичерпали свій термін експлуатації. В результаті – місто залежить від примх приватника, якому щороку сплачують мільйон євро.

Проблему очисних споруд, яка сьогодні існує в Рівному, нещодавно обговорювали на засіданні міжфракційного депутатського об’єднання Верховної Ради України «Питна Вода».

«Стоки перекачуються на очисні приватного підприємства, що належить людині, яка навіть не проживає в країні. Якщо він завтра передумає приймати стоки з міста, Рівне за тиждень захлинеться від нечистот, що саме ж продукує. Це величезна проблема, яку ми успадкували від, так скажемо, попередників», – народний депутат від Рівного Олександр Ковальчук.

Зазначимо, що власником рівненського та черкаського Азотів є Дмитро Фірташ, який не тільки не проживає в країні, а й знаходиться під санкціями Ради національної безпеки та оборони України.

Коли об’єкт критичної інфраструктури перебуває в приватних руках, це досить небезпечно для населення, адже навіть тимчасова зупинка споруд матиме катастрофічні екологічні наслідки та унеможливить централізоване постачання питної води.

Єдиним виходом для Рівного є будівництво нових очисних споруд, для Черкас – передача державних очисних в комунальну власність.

0 Відгук

Залиште свій відгук

Хочете долучитися до обговорення?
Спробуйте!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *