17 грудня 2021 р. в м. Черкаси відбудеться відкрите засідання Ради Української асоціації підприємств водопровідно-каналізаційного господарства «Укрводоканалекологія». Члени Асоціації та провідні фахівці галузі напрацюють спільну позицію та координацію дій в умовах кризової ситуації, що загрожує українцям у 2022 році постачанням води за графіком.

Адреса: вул. Верхня Горова, 145 (Готель «Черкаси Палац»), початок – о 12:00 год.

План заходу:

  • Прескоференція: презентація галузі, виступи спікерів, відповіді на питання журналістів.

Спікери: президент Асоціації Новицький Дмитро Юрієвич, віцепрезидент Асоціації Нікітін Андрій Миколайович, директор Асоціації Шкінь Олександр Михайлович, директор МКП «Львівводоканал» Ванькович Дмитро Миколайович, директор МКП «Миколаївводоканал» Дуденко Борис Леонідович та директор КП «Черкасиводоканал» Овчаренко Сергій Володимирович.

  • Відкрите засідання Ради асоціації «Укрводоканалекологія» за участю представників органів місцевого самоврядування м. Черкаси та засобів масової інформації.

Коротко про проблематику:

  • Здорожчання вартості електроенергії. Вартість електроенергії для водоканалів сьогодні майже найвища у Європі (попереду тільки Німеччина) та складає понад 40% собівартості послуг. Водночас вартість послуг з водопостачання майже в 5 разів нижча від Європейської;
  • Збиткові тарифи, які не покривають фактичних витрат на водопідготовку та водовідведення. Підприємства галузі вже мають невідшкодовану різницю в тарифах близько 7 млрд грн, яку повинна надати держава, але ніхто не збирається цього робити;
  • Відтік кваліфікованих кадрів через мізерний рівень заробітної плати;
  • Підвищення нормативних вимог до якості питної води. МОЗ вводить з 1 січня 2022 року показники якості води значно більш жорсткі, ніж в країнах ЄС. Розроблені Асоціацією пропозиції розглядались кілька разів на РНБО, але Кабінет Міністрів їх ігнорує. З Нового Року вода  юридично може перестати бути питною, хоча всі показники відповідають нормативам ВООЗ.

Запрошуємо представників засобів масової інформації долучитися до заходу та висвітлити життєво важливі питання галузі.

0 Відгук

Залиште свій відгук

Хочете долучитися до обговорення?
Спробуйте!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *