На сесії Черкаської міської ради, яка відбулася 23 грудня, пролунала помилкова інформація про те, що Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг оштрафувала КП «Черкасиводоканал» на 13 млн грн за невиконання Інвестиційної програми.

Зазначимо, що для виконання Інвестиційних програм, в тарифах на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення передбачаються цільові кошти.

В разі не використання (економії) таких коштів в повному обсязі, НКРЕКП приймається рішення щодо зменшення тарифів в наступних роках на суму невикористаних коштів.

Сума невикористаних коштів (економії) підлягає уточненню відповідно до процедур, визначених державним регулятором, під час проведення планових перевірок діяльності комунальних підприємств, що і було здійснено у 2021 році.

Як наслідок, тарифи для КП «Черкасиводоканал» на 2022 рік зменшено на суму невикористаних коштів у 2018-2020 роках при виконанні заходів Інвестиційних програм.

Варто наголосити, що таке зменшення тарифів не є штрафними санкціями, а не використані (зекономлені) кошти не підлягають поверненню.

В результаті такого регулювання з боку НКРЕКП, формуються економічно обґрунтовані тарифи, які визначають виключно справедливу вартість комунальних послуг і не дозволяють підприємству отримувати від споживачів кошти, які не мають свого цільового призначення.

0 Відгук

Залиште свій відгук

Хочете долучитися до обговорення?
Спробуйте!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *