Відповідно до чинного законодавства, усі витрати на збут виключені з тарифів на послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення і виведені в окремий платіж під назвою – плата за абонентське обслуговування. З січня 2022 року вона нараховується усім абонентам КП «Черкасиводоканал», окрім тих споживачів, з якими укладений колективний договір.

В абонплату включаються витрати пов’язані з укладенням договорів про надання послуг, зі здійсненням розподілу обсягу спожитих послуг між споживачами, нарахуванням та стягненням плати за спожиті послуги, обслуговуванням та заміною приладів комерційного обліку води (у разі їх наявності у будівлі споживача), а також за виконання інших функцій, пов’язаних з обслуговуванням виконавцем абонентів за індивідуальними договорами (крім обслуговування та поточного ремонту внутрішньобудинкових систем централізованого водопостачання та водовідведення).

Абонплата нараховується окремо і на водопостачання, і на водовідведення. Це пов’язано з тим, що є абоненти, у яких тільки водопостачання, є абоненти, у яких тільки водовідведення, а є такі, у кого і водопостачання, і водовідведення. Постановою КМУ від 21.08.2019 р. №808 встановлений граничний розмір абонплати на рівні: водопостачання – 35,19 грн, та водовідведення також 35,19 грн. Однак, після проведення розрахунків, для споживачів КП «Черкасиводоканал» встановлено значно менший рівень плати за абонентське обслуговування:

– централізоване водопостачання (без обслуговування та заміни приладів комерційного обліку води) в розмірі 11,24 грн (з ПДВ);

– централізоване водопостачання (з обслуговуванням та заміною приладів комерційного обліку води) в розмірі 28,33 грн (з ПДВ);

– централізоване водовідведення в розмірі 11,24 грн (з ПДВ).

Абонентська плата нараховується щомісячно з розрахунку на один особовий рахунок, незалежно від кількості мешканців у квартирі/будівлі.

Ознайомитися з розрахунками плати за абонентське обслуговування можна ТУТ

Зазначимо, що на абонплату надаються державна субсидія та пільги.

Нормативні документи:

Закон України «Про житлово-комунальні послуги»;

Закон України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання»;

Постанова КМУ від 21.08.2019 р. №808 «Про встановлення граничного розміру плати за абонентське обслуговування на одного абонента для комунальних послуг, що надаються споживачам за індивідуальними договорами про надання комунальних послуг або за індивідуальними договорами з обслуговуванням внутрішньобудинкових систем про надання комунальних послуг».

0 Відгук

Залиште свій відгук

Хочете долучитися до обговорення?
Спробуйте!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *