Плата за абонентське обслуговування

Відповідно до чинного законодавства при укладанні договору з індивідуальним споживачем про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення (без/з обслуговування внутрішньобудинкових систем) обов’язково застосовується абонентська плата.

Абонентська плата нараховується у фіксованому розмірі не залежно від того, користувалися послугою чи ні. Вартість абонентського обслуговування не може перевищувати  граничного розміру 32,31 грн (з ПДВ) визначеного постановою Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019р. № 808.

Відповідно до розрахунків, проведених фахівцями водоканалу, розмір абонплати для споживачів Черкасиводоканалу у багатоквартирних будинках становить

Розмір щомісячної абонплати на один особовий рахунок

13,94 грн (з ПДВ)

Ознайомитися зі структурою розміру плати за абонентське обслуговування КП «Черкасиводоканал» можна ТУТ

Абонентська плата нараховується щомісячно з розрахунку на один особовий рахунок, незалежно від кількості мешканців у квартирі.

На абонплату надається державна субсидія.

Звертаємо увагу, що ці витрати завжди були закладені в тариф, однак після змін у законодавстві витрати на абонентське обслуговування виведені в окремий платіж.

З першого травня 2019 року набув чинності Закон України “Про житлово-комунальні послуги” (надалі – Закон). Одне із нововведень Закону – це абонентська плата, яка стягується при наданні послуг.

Абонентська плата – це платіж, який споживач сплачує виконавцю комунальної послуги за індивідуальним договором про надання комунальних послуг у багатоквартирному будинку для відшкодування витрат виконавця, пов’язаних з роботою абонентського відділу, який в свою чергу, здійснює розподіл обсягу спожитих комунальних послуг між споживачами, обчислює індивідуальні рахунки абонентів (нарахування, оплата та стягнення плати за спожиті послуги), формує рахунки, проводить роботи по абонентському супроводу споживача, в тому числі і видача довідок, переоформлення особових рахунків та укладання індивідуальних договорів, приймає на абонентський облік прилади-розподілювачі абонентів, (а у випадках, визначених Законом, також і витрати на обслуговування приладів, що забезпечують індивідуальний облік споживання відповідної комунальної послуги у квартирах (приміщеннях) багатоквартирного будинку (з 01.01.2021 року виключено з розрахунку по підприємству).

Таку плату зобов’язаний платити кожний абонент багатоквартирного будинку при умові укладення індивідуального договору з постачальником послуг.

Абонентська плата сплачується незалежно від користування послугою. Навіть якщо абонент місяць не користувався водою, то рахунок за неї прийде з нульовими показниками, а абонплату прийдеться сплатити, яка в платіжному документі  виділяється в окрему графу. Абонентська плата нараховується щомісячно, у фіксованому розмірі, з розрахунку на один особовий рахунок, незалежно від кількості мешканців в квартирі. Залежить від затвердженого мінімального прожиткового мінімуму в Україні, а тому може змінюватись. На абонплату надається державна субсидія.

Оскільки Виконавцем комунальної послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, за індивідуальним договором, визначення та розподіл комунальних послуг з централізованого водовідведення в багатоквартирному будинку здійснюється на основі визначених та розподілених між споживачами комунальних послуг з централізованого водопостачання, плату за абонентське обслуговування включено в  розрахунковий рахунок саме цієї послуги.

Дана плата визначена та прорахована на основі формули, затвердженої Постанови Кабміну від 21 серпня 2019 року №808. Її граничний розмір згідно даної Постанови не може перевищувати 32,31 грн.

До 01.01.2021 року абонплата становила  21,19 грн./з одного абонента.

З 01.01.2021 р оку абонплата становить 13,94  грн./з одного абонента (витрати на обслуговування приладів, що забезпечують індивідуальний облік споживання відповідної комунальної послуги у квартирах (приміщеннях) багатоквартирного будинку з 01.01.2021 року виключено з розрахунку по підприємству).

Плата за абонентське обслуговування виконавцю комунальних послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення не застосовується при умові укладання інших моделей договірних відносин, а саме колективних договорів та договорів з колективним споживачем.

Відповідно до вимог Уряду, в яких запроваджено запобіжні профілактичні заходи з метою мінімізації ризику поширення коронавірусу, та дії яких унеможливлюють  працівникам підприємства здійснювати роботи по обслуговуванню (демонтаж, транспортування, періодична повірка та монтаж) індивідуальних приладів обліку холодного водопостачання в житлових та нежитлових приміщеннях у багатоквартирних будинках, із структури (розрахунку) далі абонплати виключені витрати на вищезазначені роботи. Також, Парламентом схвалений та найближчим часом набере чинності Законопроект № 2458, який, своєю чергою, регламентує виключення з розрахунку абонплати роботи по обслуговуванню індивідуальних приладів обліку в багатоквартирних будинках. Таким чином, скоригована абонплата з 01.01.2021 року становитиме 13,94 грн./з одного абонента та у платіжках за січень буде відображено коригування сплаченої у 2020 році абонентської плати.