Плата за абонентське обслуговування

Відповідно до чинного законодавства, усі витрати на збут виключені з тарифів на послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення і виведені в окремий платіж – плата за абонентське обслуговування. З січня 2022 року вона нараховується усім абонентам КП «Черкасиводоканал», окрім тих споживачів, з якими укладений колективний договір.

Абонентська плата нараховується у фіксованому розмірі не залежно від того, користувалися послугою чи ні. Вартість абонентського обслуговування не може перевищувати  граничного розміру визначеного Постановою Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019р. № 808, а саме: водопостачання – 35,19 грн, водовідведення – 35,19 грн.

Відповідно до розрахунків, проведених фахівцями водоканалу, розмір абонплати для споживачів “Черкасиводоканалу” становить

  • – централізоване водопостачання (без обслуговування та заміни приладів комерційного обліку води) – 11,24 грн (з ПДВ);
  • – централізоване водопостачання (з обслуговуванням та заміною приладів комерційного обліку води) – 28,33 грн (з ПДВ);
  • – централізоване водовідведення – 11,24 грн (з ПДВ).

Абонентська плата нараховується щомісячно з розрахунку на один особовий рахунок, незалежно від кількості мешканців у квартирі.

Ознайомитися зі структурою розміру плати за абонентське обслуговування КП «Черкасиводоканал» можна ТУТ

На абонплату надаються державна субсидія та пільги.

Звертаємо увагу, що ці витрати завжди були закладені в тариф, однак після змін у законодавстві витрати на абонентське обслуговування виведені в окремий платіж.

З першого травня 2019 року набув чинності Закон України “Про житлово-комунальні послуги” (надалі – Закон). Одне із нововведень Закону – це абонентська плата, яка стягується при наданні послуг.

Абонентська плата – це платіж, який споживач сплачує виконавцю комунальної послуги за індивідуальним договором про надання комунальних послуг для відшкодування витрат виконавця, пов’язаних з роботою абонентського відділу, який в свою чергу, здійснює розподіл обсягу спожитих комунальних послуг між споживачами, обчислює індивідуальні рахунки абонентів (нарахування, оплата та стягнення плати за спожиті послуги), формує рахунки, проводить роботи по абонентському супроводу споживача, в тому числі і видача довідок, переоформлення особових рахунків та укладання індивідуальних договорів, приймає на абонентський облік вузли обліку води. В абонентську плату також входять витрати на заміну та обслуговування приладів комерційного обліку води (у разі їх наявності у будівлі споживача), а також на виконання інших функцій, пов’язаних з обслуговуванням виконавцем абонентів за індивідуальними договорами (крім обслуговування та поточного ремонту внутрішньобудинкових систем централізованого водопостачання та водовідведення).

З січня 2022 року вона нараховується усім абонентам КП «Черкасиводоканал», окрім тих споживачів, з якими укладений колективний договір.

Абонентська плата сплачується незалежно від користування послугою. Навіть якщо абонент місяць не користувався водою, то рахунок за неї прийде з нульовими показниками, а абонплату прийдеться сплатити, яка в платіжному документі  виділяється в окрему графу. Абонентська плата нараховується щомісячно, у фіксованому розмірі, з розрахунку на один особовий рахунок, незалежно від кількості мешканців в квартирі. Залежить від затвердженого мінімального прожиткового мінімуму в Україні, а тому може змінюватись. На абонплату надаються державна субсидія та пільги.

Дана плата визначена та прорахована на основі формули, затвердженої Постанови Кабміну від 21 серпня 2019 року №808. Її граничний розмір згідно даної Постанови не може перевищувати: водопостачання – 35,19 грн, водовідведення – 35,19 грн.

Для абонентів КП “Черкасиводоканал” плата за абонентське обслуговування з січня 2022 року становить:

– централізоване водопостачання (без обслуговування та заміни вузлів комерційного обліку води) в розмірі 11,24 грн (з ПДВ);

– централізоване водопостачання (з обслуговуванням та заміною вузлів комерційного обліку води) в розмірі 28,33 грн (з ПДВ);

– централізоване водовідведення в розмірі 11,24 грн (з ПДВ).

Плата за абонентське обслуговування виконавцю комунальних послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення не застосовується при умові укладання інших моделей договірних відносин, а саме колективних договорів та договорів з колективним споживачем.