Дата оновлення: 27.04.2021 р.

Субсидії та пільги

Субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних

Житлова субсидія є безповоротною адресною державною соціальною допомогою вразливим споживачам житлово-комунальних послуг – мешканцям домогосподарств, що проживають в житлових приміщеннях (будинках) і не можуть самотужки платити за житлово-комунальні послуги, оплачувати витрати на управління багатоквартирним будинком та витрати на комунальні послуги в такому будинку.

Житлова субсидія призначається і надається відповідно до Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 №848 (далі – Положення).

Відповідно до п.5 Положення житлові субсидії призначаються за наявності різниці між розміром плати за житлово-комунальні послуги та/або скраплений газ, тверде та рідке пічне побутове паливо, за абонентське обслуговування для споживачів комунальних послуг, що надаються у багатоквартирних будинках за індивідуальними договорами, внесків за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку, внеску/платежу об’єднанню на оплату витрат на управління багатоквартирним будинком у межах соціальної норми житла, соціальних нормативів житлово-комунальних послуг, скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, витрат на управління багатоквартирним будинком (далі – соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування) і розміром обов’язкового відсотка платежу, установленого відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27 липня 1998 р. №1156 «Про новий розмір витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива у разі надання житлової субсидії» (Офіційний вісник України, 1998 р., №30, ст..1129).

Соціальну норму житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування визначено постановою КМУ 06.08.2014 №409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування».

Для призначення житлової субсидії громадянин, особа якого посвідчується паспортом або іншим документом, подає за зареєстрованим місцем проживання (орендарі, внутрішньо переміщені особи – за фактичним місцем проживання):

-заяву;

-декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, за формою, встановленою Мінсоцполітики;

-довідки про доходи – у разі зазначення в декларації доходів, інформацію про які відсутня у ДПС, Пенсійному фонді України, фондах страхування тощо і відповідно до законодавства не може бути отримана за запитом структурного підрозділу з питань соціального захисту населення у порядку, встановленому цим Положенням. У разі неможливості підтвердити такі доходи довідкою до декларації додається письмове пояснення із зазначенням їх розміру;

-копію договору про реструктуризацію заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг (у разі наявності);

-договір наймання (оренди) житла (у разі наявності).

Зазначені документи громадяни можуть надати до управління соціальної допомоги та компенсаційних виплат департаменту соціальної політики Черкаської міської ради за адресою: м. Черкаси, бульвар Шевченка,307.

Заява та декларація можуть бути надіслані поштою або в електронній формі через Єдиний державний веб-портал електронних послуг «Портал Дія», офіційний веб-сайт Мінсоцполітики (https://subsidii.mlsp.gov.ua) або інтегровані з ними інформаційні системи органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, а також інформаційні системи Мінсоцполітики (з накладенням кваліфікованого електронного підпису).

У разі виникнення будь-яких питань щодо призначення житлової субсидії, громадяни можуть звернутися за консультаціями за адресою м. Черкаси, бул. Шевченка, 307, тел.: 37-23-52,  54-22-01.

Ознайомитися детальніше з інформацією про призначенні субсидії можна на офіційному сайті Департаменту соціальної політики Черкаської міської ради. Для переходу на сайт натисніть ТУТ.

До уваги отримувачів субсидій!

Нові правила оформлення субсидії з 1 травня 2021 року:

  1. Переоформити субсидію за новими правилами повинні ВСІ субсидіанти;
  2. Термін прийому документів на субсидію на неопалювальний період продовжено: з 1 травня до 30 вересня 2021 року;
  3. Незалежно від дати подачі заяви субсидію буде призначено з 1 травня.

Кожен отримувач субсидії повинен подати заяву і декларацію на бланку нового зразка.

Форма подачі документів:

  • у громадській приймальні Департаменту соціальної політики Черкаської міської ради на прийомі у спеціаліста;
  • у скриньку для прийому документів Департаменту соціальної політики Черкаської міської ради;
  • поштою (листом) на адресу: 18005, м. Черкаси, бул. Шевченка, 307;
  • в електронному вигляді – через Єдиний державний вебпортал «ДІЯ» або на офіційному сайті Мінсоцполітики за посиланням https://subsidii.mlsp.gov.ua

Отримати талон на попередній запис до спеціаліста громадської приймальні можна у Департаменті соціальної політики Черкаської міської ради ПН-ЧТ з 8:00 до 17:15, ПТ з 8:00 до 16:00.

Записатися на прийом та отримати консультацію з питань субсидії можна по телефону за номерами: 37-23-52, 54-22-01, 71-01-94.

Пільги на оплату житлово-комунальних послуг інформуємо

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17.04.2019  № 373 «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі», починаючи з 1 жовтня 2019 року діє новий механізм виплати пільг на оплату житлово-комунальних послуг. Пільги надаються у грошовій готівковій або безготівковій формі. При цьому, порядок розрахунку суми пільги залишається незмінним та визначається, як і раніше в залежності від розміру знижки, на яку пільговик має право згідно із законом, кількості членів сім’ї пільговика, на яких відповідно до законодавства поширюються пільги, з урахуванням встановлених цін/тарифів (внесків) на житлово – комунальні послуги та соціальних нормативів.

За заявою пільговика, поданою структурному підрозділу з питань соціального захисту населення до 15 жовтня (15 травня), у якій зазначаються виплатні реквізити, виплата пільги здійснюється у грошовій готівковій формі з початку опалювального (неопалювального) сезону. У разі подання заяви після 15 жовтня (15 травня) протягом опалювального (неопалювального) сезону пільга надається у грошовій готівковій формі шляхом перерахування коштів на рахунок пільговика в уповноваженому банку з місяця, що настає за місяцем подання заяви.

Пільги у грошовій безготівковій формі призначаються без звернення пільговика. АТ “Ощадбанк” на підставі отриманих реєстрів нарахованих сум платежів пільговикам здійснює щомісяця до 18 числа перерахування коштів загальними сумами з рахунка для виплати пільг на рахунки управителів, об’єднань, виконавців комунальних послуг з наданням реєстрів нарахованих сум платежів пільговикам, у яких зазначається інформація про перерахування коштів.

Перерахування коштів за послуги (витрати) здійснюється у такій послідовності: постачання теплової енергії, постачання та розподіл природного газу або постачання та розподіл електричної енергії за наявності відповідного виду індивідуального опалення, постачання гарячої води, централізоване водопостачання, централізоване водовідведення, постачання та розподіл електричної енергії, постачання та розподіл природного газу, поводження з побутовими відходами, послуги з управління багатоквартирним будинком.

АТ “Ощадбанк” інформує протягом доби після здійснення перерахування коштів управителям, об’єднанням, виконавцям комунальних послуг пільговика шляхом надсилання йому смс – повідомлення про стан розрахунків за послуги (у разі наявності інформації про номер мобільного телефону пільговика). У смс -повідомленні обов’язково зазначаються дані про наявний залишок платежу за кожним видом послуг та перелік послуг, за якими від управителів, об’єднань, виконавців комунальних послуг АТ “Ощадбанк” не отримані реєстри нарахованих сум платежів пільговикам.

З питань щодо нарахування пільг на оплату житлово-комунальних послуг необхідно звернутись у громадську приймальну департаменту за адресою: м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307 (стіл 15,16), телефон для попереднього запису 54-22-01.

Ознайомитися детальніше з інформацією про надання пільг можна на офіційному сайті Департаменту соціальної політики Черкаської міської ради. Для переходу на сайт натисніть ТУТ.