Цьогорічне весняне водопілля вразило своїм масштабом майже всю Україну. За обсягами і наслідками, воно є рекордним за останнє десятиліття. В окремих же регіонах рівень води взагалі ж був найбільшим за 30 років. До полону стихії, серед 9 областей, потрапила і Черкаська область. Які наслідки принесла велика вода для країни – всі Ви добре бачили по телевізору, шановні споживачі. Ми ж у статті далі хочемо розказати якими зусиллями «Черкасиводоканалу» вдається в цей непростий період забезпечувати належну якість воду.

Розповідає Тетяна Проценко, начальник лабораторії з контролю за якістю питної та стічних вод КП «Черкасиводоканал»:«Так, цього року водопілля дійсно вразило масштабами і додало нам роботи. Якщо говорити мовою цифр, то ВДВІЧІ зросли окремі показники, у порівняні з минулими роками. Так, якщо в 2021 році, у березні-квітні, показник кольоровості річкової води складав від 30 до 55 градусів кольоровості, а в 2022 році – від 40 до 75, то у 2023 році в цей же період він вже був від 87 до 93. Таке ж підвищення в кілька разів ми побачили і по показникам каламутності води. Так, 2021 року показники каламутності складали 0,32-0,74 НОК, а 2022 року – від 1 до 1,67 НОК, то 2023 року показники каламутності зафіксовані ВЖЕ від 1,41 до 3,40 (!). Що це для нас означає? Те, що для забезпечення належної якості питної води нам довелося використовувати набагато більше реагентів для водопідготовки. Так, наприклад, дозу коагулянту навесні 2023 року теж довелося збільшити ВДВІЧІ…»

«Цьогорічна весна – особлива. І паводок нам коштував чималих додаткових витрат і ресурсів. Зокрема, це і додаткове застосування реагентів для водопідготовки – вони потягнули за собою і збільшення фінансових витрат. Під час цієї надзвичайної ситуації водоканал використовував усі можливі резерви, які б ми, до речі, могли використати на відновлення споруд та мереж водно-каналізаційного господарства підприємства. Усе це ми робили для того, щоб місто не відчуло незручностей і отримувало, як і раніше, лише якісну питну воду», – додає Іван Сухарьков, директор КП «Черкасиводоканал».

0 Відгук

Залиште свій відгук

Хочете долучитися до обговорення?
Спробуйте!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *