Сульфати, ртуть, мідь, свинець, хлориди та навіть нафтопродукти… Такими «подарунками» можуть «нагороджувати» наші українські річки різні підприємства. І це, в свою чергу, загрожує водоймам – справжнім екологічним лихом. Аби цього не сталося, вміст стічних вод слід ретельно і постійно контролювати. Саме цим і займаються в уповноваженій хіміко-аналітичній лабораторії стічної води КП “Черкасиводоканал”. Всі деталі і цікавинки цієї роботи нам розкриє у статті далі – Наталія Косенко, лаборант хіманалізу цієї лабораторії.

«Я працюю лаборантом ще із 1993 року. Сьогодні наша хіміко-аналітична лабораторія стічної води атестована на 24 показники. Для кожного типу підприємства маємо свої норми та вимоги: для транспортних, машинобудівельних, промислових підприємств, торговельних мереж – вони різні. І ми ретельно їх дотримуємося. Ми перевіряємо стічну воду на ряд показників: метали, розчинні жири, нафтопродукти, аміак, ХСК, нітрити, нітрати, фосфати тощо. Також робимо забір води, що надходить на головні каналізаційні насосні станції – відбираємо і аналізуємо воду щотижня. Це дуже важливі аналізи, вони потрібні, щоб розуміти детальний склад стічної води, адже все це – йде на очисні споруди ПРАТ «Азот», а після очищення – в річку Дніпро. Ретельно досліджуючи воду, контролюючи її складові, ми робимо свій вклад в екологічну безпеку міста» – розповідає Наталія Володимирівна.

«Так, робота у нас складна, бо працюємо з кислотами, лугами, органічними розчинниками. Треба розуміти, що стічні води – це не питна вода, Ви тільки уявіть запахи… Це стоки, які завжди приховують в собі сюрпризи… Їх склад постійно різний. В них може бути все, шо завгодно. Тому, притримуємося всіх правил безпеки, працюємо в рукавичках, всі прилади заземлені. На щастя, нестандартних чи небезпечних ситуацій не було… У нас прекрасний колектив, сучасне обладнання, тому до нас в лабораторію часто приїжджають з інших водоканалів, обмінюватися досвідом…» – додає Наталія Косенко.

Фахівці також нагадують, що в лабораторії фізичні та юридичні особи Черкас мають змогу замовити та здати на аналіз стічні води (господарсько-побутові, зливові та виробничі), замовити послуги перевірки якості питної води (із колодязів, підземних джерел, після систем доочистки), води із поверхневих джерел (річки, озера, ставки та ін.).

Ці аналізи виконують фахівці уповноважених лабораторій “Водоканалу”: хіміко-бактеріологічної лабораторії питної води та хіміко-аналітичної лабораторії стічної води.

Звертайтеся до загального відділу “Черкасиводоканалу” за телефонами: (0472) 54-36-73 та (0472) 31-95-01.

Працюємо – для Вас! З повагою, КП «Черкасиводоканал

0 Відгук

Залиште свій відгук

Хочете долучитися до обговорення?
Спробуйте!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *