Середнє значення споживання води в Україні — 250 літрів на одну людину в день. У країнах Західної Європи витрата води значно нижчі: у Великій Британії — 140 л, в Німеччині — 130 л. У США споживання води становить близько 200 л на людину в день. В цілому щоденно людство витрачає близько 10 млрд тонн води. За даними ООН, до 2030 року без питної води можуть залишитися п’ять мільярдів людей, тобто дві третини населення планети. Це може призвести до поширення інфекційних хвороб через погіршення гігієнічних умов, а також до перебоїв із продуктами харчування та голоду, адже вода — це важлива умова врожайності.  

Що ж може зробити кожен із нас, щоб запобігти цьому?

Вимикайте воду під час миття рук і чищення зубів

Так можна заощадити близько 4 л води на день. За 1 хвилину через кран проходить близько 10 л води, а за 3 хвилини можна витратити 30 л.

Поливайте домашні рослини водою, яка залишилася після миття овочів і фруктів

Це допоможе хоч і трохи, але знизити споживання води. Особливо, якщо у вашому будинку багато рослин.

Включайте пральну машину тільки при повному завантаженні

На одне прання у пральній машині ми витрачаємо приблизно 100 л води, тому розумніше завантажувати її повністю. До того ж, можна уважно вивчити інструкцію до пральної машини, з’ясувати, на які режими витрачається найбільша кількість води і обирати найбільш економні варіанти.

Встановіть у санвузлі бачок з двома кнопками змиву

Унітази з однією кнопкою зливають в каналізацію близько 10 л води. Двокнопковий змив допоможе використовувати воду більш раціонально.

Здавайте вторсировину на переробку

Переробка сміття може істотно скоротити витрату ресурсів. Наприклад, переробка однієї тонни паперу може заощадити приблизно 26 тисяч літрів води.

Вимикайте воду в душі під час намилювання

За одну хвилину в душі витрачається приблизно 20 л води. Скоротивши час миття з десяти до п’яти хвилин або вимкнувши воду під час намилювання, можна легко заощадити 100 літрів!

Використовуйте дощову воду на заміських ділянках

Якщо ви живете в заміському будинку, встановіть у дворі бочку для збору дощової води. Таке рішення може заощадити до 5000 л води на рік.

Розморожуйте продукти в холодильнику

Ми часто розморожуємо продукти під струменем гарячої води. Це не тільки не екологічно, але й призводить до втрати вітамінів і корисних речовин. Краще завчасно перекласти заморожене м’ясо чи овочі в основну камеру, де вони розморозяться без витрачання води. 

Перевірте сантехніку на справність

Якщо з несправного крану капає одна крапля на секунду, за годину може набратися майже літр води. За день це уже 22 літри, за місяць — 660, а за рік — 8000. Тому необхідно усувати навіть мінімальні протікання і несправності.

Якщо віддаєте перевагу холодій питній воді, то зберігайте її в холодильнику

Особливо це актуально влітку. Коли так хочеться прохолоди і свіжості, вода в графині може виявитися теплою. Для того щоб її охолодити, багато хто з нас використовує холодну воду з-під крана: п’є або ставить у неї графин. Але краще і економніше тримати питну воду в холодильнику.

Підготувала Аліна Манасова

За матеріалами National Geographic

0 Відгук

Залиште свій відгук

Хочете долучитися до обговорення?
Спробуйте!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *